Marmot M3 Softshell Jacket

0

Koniec roku 2013 zapowiada się zdecydowanie spokojnie i bez żadnych wyjazdów. Za oknem paskudna pogoda, portfel świeci pustkami, a przed świąteczne przygotowania angażują każdą wolną chwilę. W tym całym szaleństwie musi jednak znaleźć się miejsce na prowadzenie bloga. Kontynuuje więc recenzję sprzętu i odzieży, dział zaniedbywany od dłuższego czasu.

Kolejnym elementem odzieży, z której jestem niezwykle zadowolony, jest Marmot M3 Softshell Jacket. Na starcie zacznę od największego plusu kurtki jakim jest jej wykonanie. Kurtka została tak sprytnie zaprojektowana, że w żaden sposób nie ogranicza swobody ruchów. Dobrze dopasowana do ciała, a jednocześnie zapewniająca dużą swobodę manewrów. Nic się nie naciąga, rozciąga czy upierdliwie podwija przy uprawiani górskiej aktywności w tej kurtce.

Marmot M3 Softshell Jacket testowałem w bardzo zróżnicowanych warunkach. Obok standardowych górskich wycieczek, Marmota miałem ze sobą podczas ostatnich kilku zimowych wypadów w Tatry. Doskonale spełniała swoją rolę ochronną przed wiatrem jako warstwo odzieży założonej pod nieco cieplejszą kurtką. M3 Softshell Jacket spisała się bardzo dobrze podczas wyjazdu w Dolomity, gdzie przy eksponowanych via ferratach i momentami chłodnym wietrze, zapewniała komfort przy pokonywaniu „żelaznych dróg”. Wypad do Włoch pozwolił mi również przekonać się, że opisywana kurtka gwarantuje naprawdę zaskakującą swobodę ruchów podczas wspinaczki.

Dodatkowo na uwagę zasługują mega pojemne kieszenie zewnętrzne oraz ta umiejscowiona wewnątrz kurtki. Kilka paczek bakalii i kilkanaście batoników zmieściło się w nich bez problemu. Warto wspomnieć również o kapturze, który doskonale dopasowuje się do założonego kasku.

Za zakończenie kilka słów o serii M stworzonej przez Marmot. Cel zastosowanej technologii jest prosty – poruszać się szybko i lekko. Czego można więcej chcieć?

Pogadajmy więcej o sprzęcie na Facebooku

100%
100%
Hicior

Doskonałe właściwości wiatroodporne oraz wysoka oddychalność produktu stanowią doskonałe potwierdzenie jego wysokiej klasy.

 • Cena
  10
 • Wykonanie
  10
 • Komfort używania
  10
 • User Ratings (0 Votes)
  0

Komentarze

Share.

Comments are closed.