Bieg Śnieżnej Pantery

0

14 marca 2015 roku w Zawoi odbędzie się Bieg Śnieżnej Pantery. Bieg wyróżnia wyjątkowa formuła – brak opłaty startowej, brak rywalizacji, zwycięzcy, listy startowej, listy wyników. Pobiegną amatorzy, ale z doświadczeniem w bieganiu po górach. Na bieg nie ma zapisów.

Na biegaczy czeka mapa z zaznaczoną trasą oraz limit 5,5 h na pokonanie 25 km szlakami Babiogórskiego Parku Narodowego. Ze względu na trudne warunki panujące w masywie Babiej Góry zostały opracowane dwie trasy, z których jedna będzie trasą alternatywną, jeśli pogoda drastycznie ulegnie pogorszeniu.

Z uwagi na limit 120 miejsc Organizatorzy Biegu Śnieżnej Pantery zaprosili biegaczy- amatorów. Przy wybieraniu Uczestników sugerowali się ich zaangażowaniem i doświadczeniem w bieganiu po górach, regulamin wymaga bowiem ukończonych przynajmniej dwóch startów w biegach górskich na dystansie minimum półmaratońskim.

Bieg Śnieżnej Pantery Babia Góra

Po uroczystym zakończeniu Biegu odbędzie się blok seminaryjny (3 wykłady), który zakończy gość specjalny: ratownik TOPR i lekarz Sylweriusz Kosiński z Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowie. Podczas wykładu „Minusy i plusy, czyli prawie wszystko o hipotermii” Kosiński opowie co to jest hipotermia, jak się ją rozpoznać i jak postępować. Omówione zostaną sposoby zapobiegania, w tym zasady doboru ubrania ze szczególnym uwzględnieniem uprawiania różnych form aktywności fizycznej. Usłyszymy także o miejscowych skutkach działania zimna, czyli o odmrożeniach.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.biegsnieznejpantery.pl

Do zobaczenia na górskim szlaku albo Facebooku

Komentarze

Share.

Comments are closed.