Bezpieczny Skituring. Poradnik Eksperta

0

Biuro Przewodników IVBV Salewa we współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Tatrzańskim Parkiem Narodowym i marką Salewa zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym „Bezpieczny Skituring. Poradnik Eksperta”. Skierowany jest on do wszystkich miłośników skituringu, a jego celem jest pogłębianie wiedzy na temat odpowiedzialnej turystyki zimą w górach.

Przygodę ze skituringiem można polecić każdemu, kto zaznajomi się z wieloma tematami: lawinoznawstwa, planowania trasy, techniki narciarstwa skiturowego – podchodzenia, zakładania śladu, prowadzenia zjazdu, podstaw taternictwa, autoratownictwa, nawigacji w terenie. Znając te tematy i mając świadomość zagrożeń, możemy świadomie przekroczyć wyratrakowaną trasę wiedząc, że raczej nigdzie się „nie zapchamy”.

„Bezpieczny Skituring” ma 2 aspekty – ważne jest bezpieczeństwo narciarzy oraz bezpieczeństwo przyrody. Projekt ma promować bezpieczne zachowania dla narciarzy (Lawinowe abc, aspekty doboru trasy, techniki podchodzenia i zjazdu, etc.), a także edukować, jak uprawiać skituring, by nie szkodzić dzikim mieszkańcom Tatr.

W ramach projektu swoją wiedzą podzielą się z Wami Eksperci – Międzynarodowi Przewodnicy Wysokogórscy IVBV: Grzegorz Bargiel, Mieczysław Ziach, Maciej Pawlikowski, Ryszard Gajewski, Edward Lichota.

Od 12 marca do 2 kwietnia w każdy wtorek i czwartek na profilu FB Biura Przewodników IVBV Salewa oraz stronie internetowej www.salewa-przewodnicy.pl będziecie mogli przeczytać fachowe porady eksperta dotyczące skituringu.

Do zobaczenia na górskim szlaku albo Facebooku

Komentarze

Share.

Comments are closed.