Spodnie ARC’TERYX Gamma AR

0

To specjalistyczne męskie spodnie softshellowe, stworzone z myślą o wspinaczce górskiej i trekkingu. Dobrze skrojone, idealnie dopasowane, zapewniające pełną swobodę ruchów.

Nogawki posiadają ściągacz oraz haczyk, który zaczepiony o sznurowadło zapewnia ochronę przez „zasypywaniem” buta (śnieg, piargi, etc.). Jest to pewna alternatywa w sytuacjach kiedy nie dysponujemy akurat ochraniaczami (stuptutami). Patent ten chroni również przed podwiewaniem od spodu np. podczas wspinaczki.

Spodnie ARC’TERYX Gamma AR zapewne stworzone zostały z myślą o chłodnych lub nawet zimnych dniach. Model testowany był w warunkach do – 10 stopni Celsjusza (tak się złożyło, że nie było większego mrozu). Używając spodni w tych warunkach termika, a tym samym komfort użytkowania bez zarzutów. Nie było potrzeby zakładania długiej bielizny.

Spodnie ważą 495 g. Na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie pancernych, dając popczucie niezawodności. Wewnątrz pokryte są bardzo przyjemnym materiałem, który zapewnia komfort cieplny. Zewnętrznie natomiast zostały wykończone technologią DWR (Durable Water Repellent).

Poważny test niezawodności spodnie te przeszły w trakcie półtoragodzinnej nawałnicy; śnieg, deszcz ze śniegiem, przerywany gradobiciem (niesczęścia chodzą nie tylko parami). O ile nie było obawy o górę (kurtka z membraną Gore­Tex) o tyle niezawodność spodni nie była już tak oczywista. Spodnie ARC’TERYX  Gamma  AR wbrew obawom spisały się dobrze, z małym wyjątkiem, który niestety okazał się sporym problemem.

Otóż nie wiedzieć czemu producent postanowił, że na prawej nogawce spodni, na wysokości środkowej części uda umieści kieszeń. I dobrze. Nie ma to jak kieszeń pod ręką. Tylko trudno zrozumieć dlaczego na stworzenie tej kieszeni zastosowano inny materiał. Jest to materiał elastyczny, rozciągliwy i… wchłania wodę jak pampers. Z tą różnicą, że pampers tylko wchłania. Natomiast ten materiał dodatkowo przepuszcza wodę do środka. I nie jest to miłe uczucie, kiedy czujemy jak prze tę kieszeń cieknie nam po nodze strużka wody do buta.

Spodnie nie należą do tanich (jedne z droższych w swojej klasie). Dlatego też niezrozumiałe dla mnie jest dlaczego produktowi prawie doskonałemu zafundowano „piętę Achillesa”.

Zdjęcia użyte wyłącznie w celach informacyjnych, źródło: www.arcteryx.com

Pogadajmy więcej o sprzęcie na Facebooku

53%
53%
Mogło być lepiej
 • Cena
  4
 • Niezawodność
  5
 • Wykonanie
  4
 • Użytkowanie
  8
 • User Ratings (1 Votes)
  0.3

Komentarze

Share.

Comments are closed.